Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego

29.08.2016

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt zaprosić Państwa na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 w naszej szkole. Uroczystość odbędzie się w czwartek, 1 września 2016 roku o godzinie 11.00.

Zapraszamy wszystkich serdecznie,
Nauczyciele i dyrekcja Szkoły Kolumba

List przewodni:

„Drodzy Uczniowie,
Szanowni Rodzice,

Przed nami rozpoczyna się Wielka Przygoda. Wielka podróż poprzez świat, który będziemy wspólnie odkrywać.

W pierwszym dniu szkoły wszyscy odczuwamy niezwykłe emocje – ekscytację, zdenerwowanie, onieśmielenie – ale najważniejsze – ciekawość.

Jak będzie wyglądała Szkoła, co się w niej tak naprawdę „robi”, co przed nami, co uda nam się poznać, czego dowiedzieć – oto niektóre pytania, które grają nam w duszy… Nawet jeśli nie potrafimy ubrać ich w słowa.

Podróż, jaka nas czeka jest pełna wrażeń, doświadczeń, wiedzy i tajemnic – i dla Was, drodzy Uczniowie, i dla nas – Rodziców i Nauczycieli. Lecz najważniejsze w tej podróży jest to, że będziemy ją odbywać wspólnie. My – Nauczyciele i Rodzice – będziemy przekazywać Wam to, co sami wiemy. Z kolei Wy będziecie nas uczyć nowego spojrzenia na świat, będziecie pobudzać naszą ciekawość, inspirować nas nieoczekiwanymi pytaniami.

Podróż nasza jest nie tylko ważna, ale i piękna – przed nami leży cały przecież cały świat do odkrycia. Poznacie życie ludzi sprzed tysięcy lat, dowiecie się, jak udaje się zwierzętom przeżyć na pustyni i co mieszka na samym dnie oceanu. Dowiecie się, jak długo świecą gwiazdy, dlaczego żółw potrafi prześcignąć zająca i jak z kwadratowej kartki zrobić żyrafę. Dowiecie się też, dlaczego woda w kubeczku, choć jest do góry nogami, nie wylewa się z niego. A to tylko mała kropelka wiedzy, jaką zdobędziecie.

500 lat temu, o tej porze, nasz patron Krzysztof Kolumb opuszczał na swym okręcie Wyspy Kanaryjskie – wyruszał w zupełne nieznane, by odkryć dla Europy Nowy Świat. .Dziś my, dzięki jego odkryciu, wiemy, co jest po drugiej stronie oceanu. Nie oznacza to jednak, że nie ma przed nami już nic do odkrycia – więcej nawet – My dziś jesteśmy kolejnym krokiem w pięknym pochodzi ludzkości ku wiedzy. Wiemy coraz więcej i coraz lepiej widzimy, ile jeszcze świata pozostało do zbadania.

To, co pchało Kolumba, popycha i nas samych – to ciekawość – jedna z najpiękniejszych cech człowieka. I przed nami wielkie wyzwanie – sprawić, by ta ciekawość pchała nas przez życie, aby nigdy w nas nie zgasła i abyśmy zawsze chcieli pytać: Dlaczego?

Czy życzyć Wam sukcesów? Z pewnością będą ich setki. Czy życzyć powodzenia? Ono będzie nam towarzyszyć nieustannie. Tego, czego Wam życzę, to przede wszystkim radości w poznawaniu świata. Nauka jest wielką przygodą i wielką przyjemnością.

Drodzy Uczniowie – witamy Was w naszej wspólnej szkole i zapraszamy na pokład naszego okrętu.

‹‹ Powrót
Odwiedź również: Niepubliczne Przedszkole Inna Bajka Sala Zabaw Ale Bajka
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że zgadzasz się na stosowanie przez nas plików cookies - pliki cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.