Aktualności

Za nami pierwszy semestr nauki

12.03.2016

Za nami pierwszy semestr nauki. O naszych codziennych działaniach i przygodach piszemy nieustannie na naszej stronie facebookowej, tutaj jednak czas na podsumowanie.

Za nami dużo pracy, zabawy i atrakcji.

We wrześniu rozpoczęliśmy naukę pełni ciekawości i zapału. Wiele rzeczy było nowych dla naszych uczniów. Rozpoczęły się zajęcia projektowe w ramach projektu kulturowego, angielskiego i informatycznego. Uczniowie pierwszy raz ruszyli też na basen. Szkoła to też obowiązki – pojawiły się pierwsze prace domowe i pierwsze lektury.

W październiku udaliśmy się na naszą pierwszą wycieczkę. Pojechaliśmy do Czarodziejskiej Doliny, a naszym celem była przede wszystkim integracja klas. Za to pod koniec miesiąca czekała na nas wycieczka już prawdziwie szkolna -do Łazienek Królewskich i Teatru Guliwer, na pierwsze z cykluprzedstawienie pt. „Amelka, Bóbr i Król na dachu”. Pierwszy projekt – informatyczny – został zaprezentowany na naszej facebookowej stronie – to film nakręcony przez uczniów z zajęć komputerowych. Jednak najważniejszym wydarzeniem  października były obchody dnia naszego patrona – Krzysztofa Kolumba, połączone z pasowaniem na ucznia. Uczniowie przygotowali niezwykłe przedstawienie – pisząc wraz z nauczycielami własną sztukę, tworząc sami dekoracje i kostiumy. Miesiąc zakończyliśmy zabawą z okazji Halloween – wycinając dynie, śpiewając piosenki i – oczywiście – tworząc film z teledyskiem z naszych występów.

Listopad rozpoczęliśmy w duchu poważniejszym. Z okazji obchodów Dnia Niepodległości uczniowie przygotowali film prezentujący nasze symbole narodowe. Przed nami była też kolejna wycieczka (to już nasz 3 wyjazd!) – tym razem: do Muzeum Techniki i Przemysłu w Warszawie (największą atrakcją był motor Junak) oraz na kolejny spektakl do Teatru Guliwer („Aksamitny królik”). Listopad zakończył się dla nas kolejnym emocjonującym wydarzeniem – nocowaniem w szkole. Przygotowywaliśmy się w ten sposób do nadchodzącej wielkimi krokami Białej Szkoły.

W grudniu, wypatrując Mikołajek, uznaliśmy, że zamiast tylko czekać na prezenty, chcielibyśmy też coś dać od siebie. Zaprosiliśmy do naszej szkoły wolontariuszy z żyrardowskiego schroniska wraz z ich pięknym podopiecznym. I tak rozpoczęła się nasza zbiórka na rzecz psów i kotów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Żyrardowie im. Kazana. Rozpoczęliśmy też udział w międzynarodwym projekcie „Hour of Code” – chociaż kodowanie i programowanie brzmią bardzo dorośle, nasi uczniowie radzą sobie doskonale. W atmosferze świąt przygotowaliśmy też świąteczne pierniki.

Po świątecznej przerwie spotkaliśmy się pełni oczekiwania na Białą Szkołę. Zanim jednak ruszyliśmy na narty, uczniowie przystąpili do realizacji projektu międzyszkolnego „Zróbmy sobie teatr – inscenizacja wierszy Jana Brzechwy”. Odwiedziła nas też nauczycielka chemii i fizyki, prezentując uczniom niezwykłe doświadczenia ze świata organicznych i nieorganicznych zjawisk. Wreszcie we wtorek 26 stycznia wyjechaliśmy w góry. Obszerną relację zamieszczaliśmy na bieżąco na Facebooku. Wyjazd był wielkim wydarzeniem dla naszych uczniów, a liczne zajęcia i atrakcje (10 godzin szkoły narciarskiej, kulig, termy) sprawiły, że w piątek – dzień powrotu – uczniowie dopytywali, jakiego koloru jeszcze czekają nas szkoły, namawiając nas na jak najszybszy kolejny wyjazd.

Tym akcentem zakończyliśmy pierwszy semestr. Przed naszymi uczniami dwa tygodnie ferii, a po powrocie… czekają nas kolejne atrakcje w drugim semestrze.

Galeria zdjęć

 

‹‹ Powrót
Odwiedź również: Niepubliczne Przedszkole Inna Bajka Sala Zabaw Ale Bajka
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że zgadzasz się na stosowanie przez nas plików cookies - pliki cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.