Języki obce

W szkole planowana jest nauka dwóch języków obcych: języka angielskiego oraz hiszpańskiego albo niemieckiego. Język angielski nauczany będzie od początku edukacji uczniów w szkole (czyli od klasy „0” lub „1”) w następującym trybie i czasie:

• dla klasy „0” i 1 będą to cztery godziny lekcyjne tygodniowo oraz dwie godziny zajęć projektowych z języka angielskiego, czyli w sumie 6 godzin tygodniowo
  • od klasy 2 do 6 będzie to pięć godzin języka angielskiego oraz dwie godziny projektu angielskiego, czyli w sumie 7 godzin tygodniowo

Drugi język zostanie wprowadzony od klasy 4 w wymiarze 3 godzin tygodniowo.

Taki model nauczania pozwala na optymalny sposób przyswojenia wiedzy. Drugi język wprowadzony w czwartej klasie pozwala na ukształtowanie się w umyśle pewnego uniwersalnego modelu gramatyki językowej, co ułatwi w przyszłości potencjalną naukę innych języków.

W przypadku chęci uczniów zdawania egzaminów KET i PET szkoła zorganizuje takie egzaminy.