Języki obce

W szkole realizowana jest nauka dwóch języków obcych: języka angielskiego oraz hiszpańskiego od klasy IV. Język angielski nauczany będzie od początku edukacji uczniów w szkole.

• Od klasy 1 do klasy 8 będzie to 5 godzin lekcyjnych tygodniowo oraz dwie godziny zajęć projektowych i/lub pozalekcyjnych z języka angielskiego, czyli w sumie 7 godzin tygodniowo,
  • Od klasy 4 do klasy 8 uczniowie będą uczyli się drugiego języka obcego – hiszpańskiego w wymiarze 3 godzin tygodniowo.

Taki model nauczania pozwala na optymalny sposób przyswojenia wiedzy. Drugi język wprowadzony w czwartej klasie pozwala na ukształtowanie się w umyśle pewnego uniwersalnego modelu gramatyki językowej, co ułatwi w przyszłości potencjalną naukę innych języków.

W Szkole prowadzone są też zajęcia przygotowujące do zdawania egzaminów Cambridge (Starters, Movers, Flyers, KET, PET, First Certificate) oraz w naszej Szkole raz w roku przeprowadzana jest sesja egzaminów Cambridge. Około połowy uczniów naszej Szkoły przystępuje sukcesywnie do tych egzaminów, a najstarsi uczniowie maja możliwość zdawania egzaminu FCE (czyli poziomu bardzo dobrej matury) w ósmej klasie.