Współpraca i wyjazdy

Szkoła planuje dla uczniów wyjazdy na zieloną i białą szkołę, które będą częścią procesu dydaktycznego. Biała szkoła, organizowana w ziemie, będzie zakładała wyjazd w góry, podczas którego uczniowie będą uczyli się jeździć na nartach.

Współpraca to z kolei zagadnienie wielopoziomowe. Szkoła chce być skierowana na wspieranie współpracy między uczniami (dlatego w założeniach znajdują się działania projektowe), między naszą szkołą a innymi szkołami (nawiązaliśmy już współpracę ze szkołą podstawową Towarzystwa Przyjaciół Bednarska, jednymi z najlepszych warszawskich szkół, oraz szkołą podstawową z warszawskiego Wawra), szkołą i innymi instytucjami kulturalno-edukacyjnymi (współpracujemy na przykład ze studentami z Uniwersytetu Warszawskiego ze Stowarzyszenia AQUEDUCT, którzy przygotowują przedstawienia i zajęcia filozoficzne dla szkół).

Wreszcie nasza ambicją jest regularna współpraca międzynarodowa, która wprowadzi uczniów w świat i pozwoli nawiązać kontakty, które wesprą naukę języka, otworzą na szerokie spojrzenie na świat oraz oswoją uczniów z wyzwaniami dorosłej współpracy międzynarodowej. Na tym etpaie rozpoczęliśmy wraz ze szkołą podstawową TP Bednarska rozmowy z Fundacją Pamoia, która współpracuje ze szkołami z Kenii organizując wspólny, międzynarodowy projekt dla uczniów. Planujemy również rozpoczęcie projektu „Dwa brzegi”, opartego na idei podróży Krzysztofa Kolumba. Projekt zakłada współpracę ze szkołą z krajów Karaibskich, w czasie którego uczniowie wymienialiby się swoją bazą kulturową, na podstawie której powstałaby wspólna publikacja polsko-angielska.

To tylko przykłady planowanych działań – wiele innych opartych będzie na projektach edukacyjnych, które już są realizowane na terenie Warszawy lub których staniemy się inicjatorami we współpracy z zaprzyjaźnionymi szkołami i instytucjami kultury.