Nasi nauczyciele

Pani Małgorzata Melon

Nauczycielka wychowania fizycznego.

• Również instruktorka pływania i żeglarstwa deskowego z wieloletnim doświadczeniem.
  • Magister Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego o specjalizacji korektywa i kompensacja.
  • Ratowniczka WOPR, instruktorka fitness, nordic walking i wspinaczki.

Pani Aleksandra Kruk

Nauczycielka nauczania początkowego wychowawca klasy 1.

• Ukończyła wydział pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego oraz po Akademii Pedagogiki Specjalnej.
  • Bardzo dobra znajomością języka angielskiego (obecnie kończy studia licencjackie w Uniwersyteckim Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Angielskiego).
  • Opiekuje się stroną facebook Szkoły.
  • Współpracuje w projekcie wymiany kulturalnej z innymi szkołami.

Pani Aleksandra Wacławek

Prowadzi projekt kulturowo-humanistyczny.

• Z wykształcenia jest plastykiem po Zespole Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi oraz magistrem Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego.
  • Posiada uprawnienia pedagogiczne i przygotowanie animatorskie.
  • Obecnie jest kierowniczką klubu kultury w Grochowej (filia Centrum Kultury w Piasecznie).

Pani Emilia Gruszecka

Nauczycielka nauczania początkowego wychowawca klasy 2.

• Nauczyciel kontraktowy. Magister Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego z uprawnieniami psychoterapeuty zajęciowego.
  • Wieloletnie doświadczenie w nauczaniu początkowym.
  • Wcześniej przez rok pracowała w zerówce.
  • Przedtem instruktor terapi zajęciowej w miejskim ośrodku pomocy społecznej, znajomość teatroterapii, biblioterapii, arteterapii.

Pan Tomasz Tymiński

Nauczyciel informatyki.

• Nauczyciel informatyki oraz historii z wieloletnim doświadczeniem.
  • Prowadzi projekt informatyczny oraz, wraz z p. Aleksandrą Kruk, zawiaduje szkolnym facebookiem.
  • Opiekuje się również dziećmi w świetlicy i jest wychowawcą klasy w innej szkole.

Pani Malwina Tymińska

Nauczycielka języka angielskiego.

• Prowadzi w szkole projekt angielski oraz koordynuje działania projektu wymiany kulturowej uczniów.
  • Wychowawczyni klasy w innej szkole.

Pani Paula Górecka

Nauczycielka nauczania początkowego – wychowawca klasy „0”.

• Wieloletni pedagog i nauczyciel.
  • Posiada kwalifikacje do nauczania j. angielskiego.

Pani Agnieszka Maciaszczyk

Nauczycielka języka polskiego.

• Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  • Pasjonatka poezji polskiej XX wieku.

Pani Edyta Trela-Dziarkowska

Nauczycielka matematyki.

• Nauczyciel dyplomowany
  • Promotorka nowoczesnych metod edukacyjnych, nauczająca również informatyki

Pan Daniel Siemiński

Nauczyciel historii.

• Abslowent historii oraz historii sztuki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  • Członek Stowarzyszenia Historyków Rzemisła Artystycznego ARTIFICUM.
  • Interesuje się szczególnie historią XIX wieku, w tym gospodarczą i urbanistyczną (pisząc m.in. pracę na temat Żyrardowa).
  • Tworzy portal edukacyjny o tematyce historycznej dla uczniów i nauczycieli.

Pani Mariola Sokólska-Połutrenko

Nauczycielka przyrody.

• wieloletni nauczyciel w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych- w ramach swej działalności zawodowej współpracowała m.in. z Wydziałem Bilogii Uniwersytetu Warszawskiego, Szczecińską Stacją Ornitologiczną, Polskim Towarzystwem Przyjaciół Przyrody „Pro Natura” oraz Wydawnictwem PWN.
  • pasjonatka ornitologii oraz znawca polskich Parków Narodowych.

Pani Aleksandra Grot

Nauczycielka j. angielskiego.

• Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Łódzkiego.
  • Wieloletnia nauczycielka j. angielskiego (nauczyciel mianowany) oraz egzaminator maturalny.
  • Dodatkowo absolwentka szkoły muzycznej II stopnia.

Pani Elżbieta Olborska

Nauczycielka religii.

• Dr teologii Papieskiej Akademii Teologicznej.
  • Wieloletni nauczyciel i wykładowca.

Pani Magdalena Pniewska

Nauczycielka j. hiszpańskiego.

• Nauczyciel mianowany- absolwentka Wydziału Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego.
  • Poza językiem hiszpańskim biegle włada językiem francuskim i angielskim.

Pani Agnieszka Orzechowska

Nauczycielka muzyki.

• Nauczyciel dyplomowany, uczący zarówno w szkole podstawowej jak też w szkole muzycznej.
  • Pasjonatka z wielopokoleniowymi tradycjami muzycznymi.

Pan Łukasz Malinowski

Dyrektor szkoły.

• Jest doktorem filozofii Polskiej Akademii Nauk.
  • Na Uniwersytecie Warszawskim ukończył filozofię oraz socjologię.
  • Od lat lat uczy etyki i filozofii w szkołach podstawowych i gimnazjalnych.
  • Przez pięć lat (2009-2014) był szkolnym wychowawcą w Szkołach Fundacji Szkolnej – najpierw w szkole podstawowej, później w gimnazjum.
  • Od 2012 roku był szkolnym koordynatorem programu wspierania uczniów zdolnych Wars i Sawa (uzyskując certyfikat prezydenta m.st. Warszawy), od 2013 roku koordynował też Gimnazjalny projekt edukacyjny.
  • Łukasz Malinowski jest też współautorem nagrodzonego i rekomendowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej kompleksowego programu nauczania etyki „Ludzkie ścieżki”, otrzymał też nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za rozszerzony program nauczania filozofii dla IV etapu edukacyjnego.
  • Od 2013 roku jest członkiem kapituły Kuratoryjnego Konkursu Filozoficznego.