Pomagamy

Współczesny świat to przestrzeń pełna wyzwań, wielu obszarów, które wymagają naszej uważności i troski. To miejsce niezwykle ciekawe, pełne różnorodności, ogromnych możliwości, ale też wielu potrzeb.

Nasi uczniowie, poza swoim własnym rozwojem, są też niezwykle wrażliwi na potrzeby innych. Od samego początku istnienia naszej Szkoły nasi uczniowie z wielkim sercem angażują się w liczne akcje charytatywne, pomagają potrzebującym i pamiętają o tych, dla których każdy gest wsparcia jest niezwykle istotny.

Już w pierwszych latach funkcjonowania Szkoły Kolumba nasi uczniowie wspierali działania akcji „Szlachetna Paczka”, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wspierali dzieci i młodzież z zaprzyjaźnionego domu dziecka.

Pamiętali także o tych, którzy sami nie mogą poprosić o pomoc. Od pierwszego roku funkcjonowania Szkoły nasi uczniowie organizują cykliczne zbiórki potrzebnych rzeczy dla schroniska dla bezdomnych zwierząt w Żyrardowie.

Poza działaniami, które wpisały się już na stałe w krajobraz naszych szkolnych działań wolontariackich, nasi uczniowie realizują spontaniczną pomoc. Kiedy kilka lat temu dowiedzieli się, że jeden z naszych nauczycieli spodziewa się narodzin dziecka, którego życie już od początku będzie naznaczone nieuleczalną chorobą, zorganizowali świąteczne spotkanie dla całej społeczności szkolnej – Rodziców, Dziadków i Nauczycieli, aby wesprzeć całą Rodzinę małej Wiktorii, która urodziła się z poważnymi wadami rozwojowymi.

Szkoła Kolumba pomaga Wiktorii

Niezwykle budujące jest dla nas, że w działania te uczniowie angażują się niezwykle chętnie, z pełnym oddaniem i całym sercem, że sami spontanicznie proponują konkretną pomoc, a jej zakres nie ogranicza się do działań kilku empatycznych osób, lecz jest doświadczeniem całej społeczności szkolnej. To niezwykle budujący przykład, że we współczesnym świecie, często nazywanym egoistycznym, młode pokolenie czuje i rozumie, że oczywistym jest potrzeba niesienia pomocy innym. Wielką radością jest dla nas widok uczniów nie tylko uczących się dla własnego sukcesu, lecz dzielącego się swoim czasem i chęcią pomocy z potrzebującymi.

Drodzy Uczniowie, dziękujemy Wam z całego serca – w imieniu wszystkich tych, którym pomogliście i którym pomożecie w przyszłości.

DZIĘKUJEMY!!!